Bilinçli Birey, Sağlıklı Aile ve Güçlü Toplum oluşturma ilkesiyle hayata geçen Aileler Üniversitede sosyal inovasyon projesi her kesimden kişinin dikkatini çekmeye devam ediyor. İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu proje yürütücülerini makamına kabul etti. NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan’ın da katıldığı toplantıda Proje Koordinatörü Uzman Klinik Psikolog Çiğdem Demirsoy, Proje Danışmanı Dr. Nebiye Yaşar ile Uzm. Klnk. Psk. Özgenur Taşkın, projeyi anlattı. Kaymakam Hatipoğlu “Ailelerin korunması, toplumun korunması bizim en önemli hedeflerimizdendir. Bu alan çok ciddi ve üzerinde durulması gereken bir alan, bizlerde çok fazla önemsiyor ve çalışmalar yürütüyoruz” diyerek proje ekibine desteklerini açıkladı.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan önderliğinde, Üsküdar Üniversitesi ve uygulama ortağı NPİSTANBUL Beyin Hastanesinin birlikte hayata geçirdiği, bilimsel çalışmalara dayalı, koruyucu, önleyici ve rehabilite edici faaliyetleri kapsayan proje ile “Bilinçli Birey, Sağlıklı Aile, Güçlü Toplum” modelinin oluşturulması hedeflenen Aileler Üniversitede Sosyal İnovasyon Projesi ilgi görmeye devam ediyor.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan başkanlığında proje yürütücüleri İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu’nun makamında, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcısı Haydar Memiş ve İstanbul Gaziosmanpaşa Akparti Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ile bir araya geldi.Kaymakam Numan Hatipoğlu: “Destek sağlamaktan memnuniyet duyacağız”

Kaymakam Numan Hatipoğlu: “Bizler projeye destek vermek için birden fazla ayaktan destek alacağız. Bunlardan birisi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz vasıtasıyla okullarda gerekli destekleri sağlayarak, projeyi okul aile birliği ortamında hem çocuk hem aile açısından bilgilendirmek, yaygınlaştırmaktır. Bizler, ekibimizle birlikte gerekli destekleri sağlamaktan memnuniyet duyacağız.”

Bunun dışında gerek konferanslarda gerek mahalle çalışmalarında desteği sağlayacağını belirten Hatipoğlu projenin arka planda kalan aile değerlerini öne çıkaracağını da sözlerine ekledi.

“Ailelerde krizlerin olması normaldir”

Toplantıya Kaymakam Numan Hatipoğlu’nun eşi Uzm. Psk. Danışman Ayfer Hatipoğlu da katıldı. “Pozitif psikoterapist kimliğim ile bu projede yer almayı bir şans olarak görüyorum. Çok büyük bir proje ve daha da büyüyeceğine inancım tam. Pozitif psikolojide eksiyi de artıyı da gerçekçi bir bakış açısıyla görüyoruz. Aileler de güzel anlarda olduğu gibi krizlerde olması normaldir. Önemli olan krizlerin üstesinden gelerek yola devam etmektir. Bu anlamda proje kurumsal açıdan yola çıkması beni çok heyecanlandırdı. Güzel bir sinerji yakaladık” ifadelerini kullandı.

“Boşanmaların sebeplerini araştırmak lazım”

Son dönemlerde boşanmaların arttığını belirten İstanbul Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Boşanmaların sebeplerinin ne olduğunu araştırmak, irdelemek lazım. Özellikle yeni evlenecek bireyleri projeye dâhil etmek, bilinçlendirmek adına oldukça önemli. Bu anlamda biz projeyi her türlü tanımak ve tanıtmak konusunda destek olmak bizim bir görevimiz.” İfadelerini kullandı.

“Pandemi dönemi aile kavramını öğretti”

Pandemi dönemi bize aile kavramlarını öğretmiş olması lazım diyen Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcısı Haydar Memiş de “Bireyler eşini tanıma fırsatı buldu. Aile ile yaşamanın değerli ve güzel olduğunu farkına vardık. Bir toplumda aile; iş ve sosyal hayattaki başarının temsilidir, projenin aile kavramlarını dinamik tutacağı konusunda umutlarım var.” Şeklinde konuştu.Numan Hatipoğlu, Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a hazırlamış olduğu teşekkür plaketini, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan’ takdim etti.

Proje yürütücüleri Numan Hatipoğlu’na Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitaplarından oluşan aile serisi takdim etti.

Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi.