Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitapları Türkiye’nin dört bir yanında dünya evine giren çiftlere hediye ediliyor. Aile ve evlilik kurumu üzerine pek çok çalışması olan Prof. Dr. Tarhan’ın kitapları genç çiftlere yol gösteriyor. 

“Aile Okulu ve Evlilik kitabı hediye edildi”

Amasya Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, nikâhlarını kıydığı Büşra Şahin ve Sefa Cambaz çiftine Prof. Dr. Tarhan’ın kaleminden, mutlu aileler için rehber niteliğinde bir başvuru kitabı “Aile Okulu ve Evlilik” kitabını hediye etti.

Türkiye’nin farklı birçok bölgesinde kitapları evlenen çiftlere nikâh sırasında hediye edilen Tarhan’ın kitapları, evlilik yolculuğunda çiftlere ışık tutuyor. Ailenin önemini katıldığı televizyon, radyo programları, konferans, seminerler gibi her platformda vurgulayan Tarhan Aile Okulu ve Evlilik kitabında ailenin önemine dair; “Toplumun en küçük birimi olan ailenin yaşadığımız coğrafyada bir kat daha önemlidir. Aile birliğinin kurulması kadar, bu kurumun sürdürülmesi ve yaşatılması da toplumsal beraberliğin bir anahtarıdır. Dolayısıyla, ailede ortaya çıkan kimi sorunları aşmak ve onları çözüme kavuşturmak için her zaman makul bir yolun varlığı aşikârdır.” Değerlendirmelerinde bulunuyor.