Robert Kolejinden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümünü kazanan ve oradan mezun olan Elif Murat, hayallerinin peşinden gitmek için ikinci kez üniversiteli oldu. Murat bu yolda tercihini Üsküdar Üniversitesinden yana kullandı. 

“İnsanlara faydalı olabileceğim bir iş yapmak istediğime karar verdim”

Üsküdar Üniversitesi Fizyoterapi Ön lisans Programını kazanan Elif Murat, “Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. Şu anda kamuda çalışıyorum. Artık farklı bir şey yapmak, sevdiğim, beni daha fazla mutlu edecek ve insanlara daha faydalı olabileceğim bir iş yapmak istediğime karar verdim. İktisat mezunu olduğum için herhangi bir alanda uzmanlaşma fırsatım yok. Covid-19 pandemisi beni bu isteğime yönlendirmede de bir aracı oldu. Çok fazla boş vaktim vardı. Ben de boş vaktimi uzun zamandır planladığım bu yolda değerlendirmeye karar verdim. Rahatsızlığımdan dolayı fizik tedaviye gidiyordum. Zaten çok uzun süredir spor yapıyorum. Anatomiyle de hep ilgileniyordum. Bu alanları sevdiğimi fark edince neden bu alanda bir şeyler yapmayayım diye düşündüm. Tıp fakültesini de tercih etmeyi düşündüm ama şu an tekrar kariyer değiştirip doktor olamam. Çok uzun bir süre istiyor çünkü. Ön lisansla başlayıp sonradan lisansa tamamlamayı düşünüyorum. Şu anda çalışıyorum radikal bir değişiklik yapıp direkt olarak işi bırakıp lisans derecesine başlayamazdım. Fizyoterapi Ön lisans programı ikinci öğretimi bu yüzden tercih ettim.” İfadelerini kullandı.

“Üsküdar Üniversitesinde her şey çok profesyonelce”

Murat, Üsküdar Üniversitesini tercih etme nedenini ise şu şekilde ifade etti: “Üsküdar Üniversitesi sağlık bilimleri alanında öncü ve bütüncül bir bakış açısına sahip bir üniversite. Burada çok fazla pratik yapabileceğim kanaatindeyim. Ayrıca tercih ve tanıtım döneminde üniversiteyi gelip gezme fırsatım oldu. Tanıtım döneminde beni burada karşılayan ekip çok profesyoneldi. Üsküdar Üniversitesinde her şey çok profesyonelce. Ekibin hepsinin öğrencilerden oluşması da ayrıca çok güzel. Bu hem buradaki öğrencilerin, hem de üniversitenin başarısı. Bu tarz olaylarda sadece fırsat sunmak yetmiyor aynı zamanda organize etmek de gerekiyor. Ben buradaki organize olmayı ve profesyonelliği çok beğendim. Bu yüzden tercih ettim.” Dedi.