19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Üsküdar Üniversitesi AR-GE ve Yenilik Politikaları Direktörlüğü’nün organizasyonuyla Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan; Üsküdar Üniversitesi öğrencilerinin araştırma projelerini ve girişimcilik faaliyetlerini dinledi birebir onlardan dinledi.

Çok sayıda akademisyen girişimci gençlerle buluştu…

Etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Prof. Dr. Nazife Güngör, Prof. Dr. Kemal Arıkan, Prof. Dr. Ahmet Konrot, Prof. Dr. Sevda Asqarova, Prof. Dr. Elif Erhan, Prof. Dr. Güler Cimete, Prof. Dr. Sevim Işık, Dr. Öğretim Üyesi Cihan Taştan, Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu ile çok sayıda öğretim üyesi katıldı.

Farklı alanlarda başarı gösteren öğrenciler aynı platformda bir araya geldi 

AR-GE ve Yenilik Politikaları Direktörü Halime Usta Yoğun, ARGEYEP Ekibi ile TÜBİTAK Star Bursu kazanan öğrencilerin de katılım sağladığı buluşmaya, TÜBİTAK 2209-A Lisans Projeleri Programından destek alan öğrenciler, Üsküdar Üniversitesinde bu yıl ilk defa düzenlenen BOOTCAMP Üsküdar Girişimcilik Maratonunda ilk 3’e kalan finalist takımlar, BOOTCAMP Üsküdar Maratonunu organize eden Üsküdar Teknoloji Kulübü de katılım sağladı.

Prof. Dr. Tarhan: “Her 19 Mayıs araştırma, yenilik ve girişimciliğin konuşulduğu gün olsun…”

Online yapılan etkinlikte Prof. Dr. Nevzat Tarhan günün anlam ve önemine değinerek; bu anlamlı günde Üsküdar Üniversitesi’nin öğrencileriyle, gençleriyle araştırma, yenilik ve girişimcilik konularını konuşmaktan; onların ürettikleri başarılı çıktıları dinlemekten büyük gurur duyduğunu belirtti. Üsküdar Üniversitesi’nin hızla güçlü bir araştırma üniversitesi olma yolunda ilerlediğini, yeniden yapılan ARGEYEP (AR-Ge ve Yenilik Politikaları) Direktörlüğü bölümü ile bu süreçleri ve aktiviteleri daha profesyonel ve ivmeli bir şekilde ilerleterek, yoluna devam ettiğini kaydeden Tarhan, etkinliğin her 19 Mayıs günü Üsküdar Üniversitesi öğrencileri için araştırma, yenilik ve girişimciliğin konuşulduğu, geleneksel bir organizasyona dönüştürülmesini arzuladığını belirtti.

Halime Usta Yoğun: “Girişimcilik ve proje kültürü kazandırmayı hedefliyoruz…”

Programı organize eden AR-GE ve Yenilik Politikaları Direktörü Halime Usta Yoğun; Üsküdar Üniversitesi’nin akademik kadrosu ve öğrencileri ile araştırma, yenilik, girişimcilik alanında; ARGEYEP ekibi ile birlikte değerli çıktılar üretmekten büyük keyif aldıklarını belirtti. Gençlerin geleceğimiz olduğu bilinciyle; onları öğrenim hayatları sırasında yenilikçi yaklaşımları benimseyerek; araştırma projelerine dahil etmek, proje kültürü ve girişimcilik kültürü kazandırmayı hedeflediklerini kaydeden Yoğun, TÜBİTAK’ın sunduğu Star Bursu, TÜBİTAK BIDEB burslarının öğrencilerin araştırma kültürü kazanması için çok değerli olduğunu söyledi. Yoğun, bu programlardan destek alan tüm öğrencilerimizi ve akademik danışmanlarını tebrik ettiklerini de sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Uzbay: “Bu buluşma, ‘Akıl ve Bilim’ izinde gittiğimiz göstergesidir…”

Rektör Danışmanı ve ARGEYEP Danışmanı Prof. Dr. Tayfun Uzbay ise bugün burada bu organizasyona katılmamız, gençlerin araştırma ve girişimcilik faaliyetlerini dinlememiz; büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği gibi ‘Akıl’ ve ‘Bilim’in izinde Üsküdar Üniversitesi olarak yolumuza devam ettiğimizi göstermektedir ifadelerini kullanarak programa katılan tüm öğrencileri tebrik etti.

Program TÜBİTAK Star Bursiyeri öğrencileri, TÜBİTAK 2209-A Proje Desteği alan öğrenciler ve BOOTCAMP Üsküdar Girişimcilik Maratonu finalistlerinin sunumları ile devam etti.

 Anlamlı buluşma; öğretim üyeleri ve ARGEYEP ekibinin günün anlamına ve programa yönelik dilek ve görüşleri ile son buldu.