Psikiyatri dünyasındaki yenilikleri ilk elden paylaşmak bizim için mutluluk verici… Türkiye’de bu alanda yeniliklerin öncüsü olan vakfımızın da içinde yer aldığı NP GRUP Yayın Kurulu üyelerimizin katıldıkları bilimsel kongrelerden kısa bilgiler vermeyi bundan sonrada vermeyi amaçlıyoruz. Çeviri yazılarımız ile bilimsel yenilikleri paylaşıyoruz. Birbirinden farklı araştırma sonuçlarını bu sayımızda bulacaksınız. Yine ECNS 2010 Kongresi’nin bu yıl Türkiye’de Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde grubumuzun organize edecek olmasının sevincini bu sayımızda paylaşıyoruz sizlerle. 
 
UYKUSU KAÇIK BİR TOPLUM
Bilindiği gibi günü verimli, üretken, huzurlu ve paylaşım içinde geçirmenin önemli şartlarından biri yeterli gece uykusunu hijyenik ölçüler içerisinde alabilmektir. Yaşanan olumsuzluklar toplum olarak uykumuzun kaçmasına neden oluyor. Bu döngünün psikiyatrik rahatsızlıklara zemin oluşturduğu ise bilinen bir gerçek… O nedenle bu sayıda dosya konumuzu uykuya ayırdık. Psikiyatrik hastalıklar içinde neredeyse en çok tariflenen şikayetin uyku sorunları olması nedeniyle giderek ‘Uykusu kaçık bir toplum’ olma yolunda hızla sürüklendiğimiz dikkatten kaçmamalı… Uyku dosyamızın ilginizi çekeceğini umuyoruz.
Bu sayımızda Psikiyatri camiasında hocaların hocası olarak bilinen isimlerden Prof. Dr. İsmail Çifter ile yapılan hoş bir söyleşiyi bulacaksınız. Yine kaygı konusundaki söyleşi de biraz rahatlatmaya ve yaşamın güzelliklerinin daha çok fark edilmesine dönük…
Haber ve yazılarımızda çeşitlilik ile sizleri baş başa bırakıyor ve iyi okumlar diliyoruz…
 
Uğur Canbolat