Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü 4. Sınıf öğrencileri, Ümraniye Belediyesi’nin sosyal hizmetlere bağlı birimlerini gezerek belediyenin çalışmalarını yerinde gördü. Geziden sonra Başkan Hasan Can, öğrencileri Ümraniye Belediyesi Hizmet Binası’nda ağırlayarak, onlara çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Üsküdar Üniversitesi teorinin yanında uygulamayı da önemsiyor. Bu kapsamda öğrencilerini sahaya indiriyor.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü 4. Sınıf öğrencilerinden oluşan 50 kişilik grup Ümraniye Belediyesi’nin sosyal hizmetlere bağlı birimlerini gezdi.

“Yaşlılık ve Sosyal Hizmetler” dersi kapsamında, Ümraniye Belediyesi’ni ve sosyal hizmetlere bağlı birimlerini Yrd. Doç. Dr. Ayşenur Kurtoğlu’nun rehberliğinde gezen öğrenciler, Ümraniye Belediyesi Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezi, Hanımeli Çarşısı ve Sosyal Market’i inceledi. Belediyenin sosyal hizmetlerini yerinde görme fırsatı bulan öğrenciler, ardından Ümraniye Belediyesi Hizmet Binası’na geçerek, Başkan Hasan Can’la bir araya geldi.

Başkan Can, öğrencilere çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra Meclis Salonu’nda Başkan Yardımcısı Av. Serap Eşit Elveren ile görüşen öğrenciler belediyenin yapmış olduğu hizmetleri dinledi. Sosyal yardım işleri, aşevi, yardım sandığı, taziye hizmeti, yetim ve öksüz yardımı, okul kıyafeti yardımı, hasta yardımı, evde bakım hizmeti, İlk İz Projesi gibi hizmetlerden bahseden Serap Eşit Elveren: “Gençlerle bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. Geldiğiniz için teşekkür ederiz” dedi.