1 Ocak 2014 ile 30 Aralık 2014 tarihleri arasında Vakfımız koruyucu ruh sağlığı konusunda yoğun çalışmalar yapmıştır. Vakıf üyeleri ve vakıf başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan psikiyatri konusunda farklı kongrelere katılmış ve bu konuları Türkiye’de değişik mecraları kullanmak suretiyle halkımız ile paylaşmıştır.

2014 Yılı Faaliyet Raporu:

A-GENEL FAALİYETLER

B- TOPLUMU BİLGİLENDİRİCİ FAALİYETLER

a.TV ve Radyo Programları, Röportajlar, Haberler

b. Konferans-Panel- Eğitim ve Seminerler

c. Yazılı Medya-Kitap ve Dergi Çalışmaları

A-GENEL FAALİYETLER:

Vakfımıza bağlı olarak kuruluşu gerçekleştirilen Üsküdar Üniversitesi 6.000 öğrencisi ile lisans ve lisansüstü eğitimlerine devam etmiştir.

Vakfımız 2014 yılı içerisinde yüksek tahsile devam eden 14 adet fakir ve yetenekli öğrenciye toplam 23.690 TL karşılıksız burs vermiştir. Ayrıca durumları tespit edilen 5 adet fakir ve yardıma muhtaç insana ve 5 sivil toplum kuruluşuna (STK) olmak üzere toplam 134.130 TL sosyal yardımda bulunmuştur.

Vakfımız, kamuya yararlı vakıflar listesine 2013 yılında dahil edilmiş olup kuruluş tüzüğündeki amaç ve konular kapsamında faaliyetlerini sürdürmüştür.

Vakfımız, 2014 yılı boyunca koruyucu ruh sağlığı konusunda yoğun çalışmalar yapmıştır. Vakıf başkanımız, Vakıf yönetim kurulu üyelerimiz ve Vakfımızın kuruluşu olan Üsküdar Üniversitesi öğretim üyeleri; televizyon programları, konferanslar, seminerler, makale ve kitap çalışmalarıyla toplumun kültür hayatına ve koruyucu sağlık hizmetlerine katkı sağlamayı sürdürmüşlerdir. Bu çalışmalara ek olarak Üniversitemiz öğretim üyelerinin makale ve araştırmalarından seçme yazıların yer aldığı PsikoHayat Dergisi üç sayı yayınlanmış, ücretsiz olarak dağıtımı yapılmıştır.

Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından hazırlanıp bastırılmış olan psikolojik, insani değerler ve sosyolojik konuları içeren kitapların dağıtımı ve tanıtımı yapılmıştır.

B-TOPLUMU BİLGİLENDİRİCİ FAALİYETLER:

a.Televizyon ve Radyo Programları, Röportajlar, Haberler:

02 Ocak 2014: Üniversite Rektörümüz ve Vakıf Başkanımız Prof . Dr. Nevzat Tarhan ile Habertürk Gazetesi’nin uyuşturucunun serbest bırakılması konulu röportajı gerçekleştirildi.

03 Ocak 2014: Üsküdar Üniversitesinde, ölümünün 77. yılında Mehmet Akif Ersoy Fotoğraf Sergisi yapıldı. Sergiye ilişkin haber kaleme alındı. Sitemiz ve dijital mecralarımızda yayınlandı.

03 Ocak 2014: Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Nurmedov, Tvnet’te Sağlık Raporu programında “ Madde kullanımı ve tedavisi” konulu konuşma yaptı. Konuşma Üniversite web sitemiz ve dijital mecralarımızda yayına alındı.

06 Ocak 2014: Öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Haluk Şengün Tvnet’te yayınlanan Sağlık Raporu programına katıldı. “ Sağlık kültürü” konusunda konuşma yaptı.

06 Ocak 2014: Öğretim üyemiz Doç. Dr. Esra Sağlam ile “ sigara ve bırakma yöntemleri” konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber basınla ve ilgili kişilerle paylaşıldı.

07 Ocak 2014: Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan, öğretim üyelerimiz Yrd. Doç. Dr. Alper Evrensel ve Yrd. Doç. Dr. Barış Önen Ünsalver ile Sabah Gazetesi’nin “Bebek yüzlü katil ve psikolojisi” konusunda telefonla röportaj gerçekleştirildi.

07 Ocak 2014: Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan, a Haber’de yayınlanan İclal Aydın’ın sunduğu Yaşasın Hafta Sonu programının canlı yayın konuğu oldu. “İsimler ve kişilik oluşumuna etkisi” konulu yayında konuşma yaptı.

07 Ocak 2014: Öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Korkut Ulucan ile “ Aldatmanın geni” üzerine özel haber çalışması yapıldı. Haber ilgili kişilerle ve basınla paylaşıldı.

07 Ocak 2014: Öğretim üyemiz Uzm. Psk. İhsan Öztekin ile gerçekleştirilen kanser ve psikolojisi konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber basına servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

08 Ocak 2014: Öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Gülçin Yıldız ile Ülke TV’de Yaşam Reçetesi programı yayını gerçekleştirildi. “ Mentörlük Eğitimi” konulu yayın sitemiz ve sosyal medyada yayınlandı.

08 Ocak 2014: Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “ Kredi kartları ve psikolojisi” konulu röportaj gerçekleştirildi. Basına servis edildi.

09 Ocak 2014: Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan, NTV’de yayınlanan NTV’ye Sorun programında “İş Yeri Stresi” konusunda canlı yayın konuğu oldu.

09 Ocak 2014: Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “ Kredi kartı para değil; kolaylıktır” başlıklı özel haber çalışması yapıldı. Basına servis edildi ve ilgili kişilerle paylaşıldı.

09 Ocak 2014: Öğretim üyemiz Prof. Dr. Gülten Kaptan ile “ Yaşlılarda sık yaşanan kazalar” konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber basınla ve ilgili kişilerle paylaşıldı.

13 Ocak 2014: Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan, a Haber’de Yaşasın Hafta Sonu programında “İsimler ve karakter oluşumuna etkisi” konusunda değerlendirmelerde bulundu.

14 Ocak 2014: Ülke TV Haber Merkezi muhabiri Gözde Hanım ile “ Şehir parkları ve psikolojiye etkisi” ile “ İnternet kullanımı ve çocuk psikolojisine etkileri” konulu röportajlar hastanemiz doktoru Yrd. Doç. Dr. Gül Eryılmaz ve Uzm. Psk. Nazende Ceren Öksüz ile gerçekleştirildi.

15 Ocak 2014: Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan, TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu’nun“Çocuk gelin ve berdel” konulu programına katılarak değerlendirmelerde bulundu.

15 Ocak 2014: Multisipliner bilimsel eğitim toplantısında öğretim üyemiz Prof. Dr. Selahattin Gültekin’in bilim ve kâinatta ilahi denge konulu konuşmasına ilişkin haber çalışması yapıldı. “Prof. Dr. Gültekin’in “Tabiat zar atmaz” başlığıyla kaleme alınan haber kendi mecralarımızda yayına alındı.

16 Ocak 2014: Hastanemiz Uzm. Psk. Nazende Ceren Öksüz’ün Ülke TV Haber’e verdiği “İnternet kullanımı ve çocuk psikolojisi” konulu röportaj sitemiz ve sosyal medyada yayınlandı.

16 Ocak 2014: Hürriyet Gazetesi hafta sonu ekinin “ Marihuana” uyuşturucu madde konusunda röportajı öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Serdar Nurmedov ile gerçekleştirildi.

16 Ocak 2014: Habertürk TV’den muhabiri Arzu Hanım’ın Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “ Kredi kartları üzerine uyarıcı yazılar” konusuna ilişkin röportajı gerçekleştirildi.

17 Ocak 2014: Hastanemiz Uzm. Psk. Nazende Ceren Öksüz İle “ Aile içi iletişimin kuralları” konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber, basınla ve ilgili kişilerle paylaşıldı.

20 Ocak 2014: Öğretim üyemiz Prof. Dr. Özgür Yorbik’in TGRT Haber, Önce Çocuğum programına katılım sağlandı. “Karne Sendromu” konulu yayın, sitemizde ve sosyal medyada yayına alındı.

21 Ocak 2014: Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Kitabından “Çocukerkil Aileler” konulu özel haber çalışması yapıldı. “Çocuğunuzu evin küçük hükümdarı haline getirmeyin!” başlığıyla kaleme alınan haber ilgili kişilerle paylaşıldı.

24 Ocak 2014: A.A. Muhabiri Cihan Bey ile Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “Karne psikolojisi” üzerine görüşlerini konu alan özel haber çalışması yapıldı. Hazırlanan yazı ilgili kişilerle paylaşıldı.

27 Ocak 2014: Parola haber.com internet sitesinin “ Karne psikolojisi” konulu röportajı, Hastanemizden Uzm. Psk. Nazende Ceren Öksüz ile yapılarak yayınlandı.

27 Ocak 2014: Portakal Ağacı Dergisi’nin “ Yalan söylemek” konulu röportajı öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Alper Evrensel ile gerçekleştirildi. Alınan yazı derlenerek ilgili kişilerle paylaşıldı.

27 Ocak 2014: BBC Türkçe Muhabiri Elçin Poyrazlar’ın, kendini telefonda polis veya savcı olarak tanıtıp kişileri dolandıran vakalar üzerine görüş talebi, hipnoz boyutuyla öğretim üyemiz DT. Ali Eşref Müezzinoğlu ile röportaj yapılarak gerçekleştirildi.

27 Ocak 2014: Diyanet Aile Dergisi’nin “Yaşlılık” konulu görüş talebine ilişkin öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Barış Önen Ünsalver ile yazılı röportaj gerçekleştirildi. Yazı ilgili kişiyle paylaşıldı.

28 Ocak 2014: A.A. Muhabiri Cihan Bey ile Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “Mobbing” ile ilgili görüşlerini konu alan özel haber çalışması yapıldı. Yazı ilgili kişilerle paylaşıldı.

29 Ocak 2014: Hastanemiz Uzm. Psk. Çiğdem Demirsoy ile “Duygusal ihmal ve şiddet” konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber, basınla ve ilgili kişilerle paylaşıldı.

30 Ocak 2014: Öğretim üyemiz Prof. Dr. Gülten Kaptan’ın Tvnet’te yayınlanan Sağlık Raporu programına katılımı sağlandı. “Yaşlılık” konulu yayın, sitemiz ve sosyal medyada yayına alındı.

03 Şubat 2014: Öğretim üyemiz Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’ın S Haber canlı yayına katılımı sağlandı. “Madde Bağımlılığı” konulu yayın, sitemizde ve sosyal medyada yayınlandı.

05 Şubat 2014: Öğretim üyemiz, Dr. Aslı Enez Darçın’ın Ntv canlı yayına katılımı sağlandı. “Madde Bağımlılığı ve Yaygınlığı” konulu video, sitemiz ve sosyal medyada yayınlandı.

06 Şubat 2014: “Mizah ve psikolojisi” konulu özel haber çalışması yapıldı. Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın söylemlerinden derlenen haber “ Ruh sağlığınız için M vitaminini ihmal etmeyin” başlığıyla hazırlanan haber basına servis edildi ve ilgili kişilerle paylaşıldı.

21 Şubat 2014: Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Moral FM’de yayınlanan Mehmet Paksu ile “Dini Hayatımız” ve İsmail Tongar’ın sunduğu “Kâbe Anıları” programları gerçekleştirildi.

24 Şubat 2014: Üniversitemiz Etik Kulübü’nün “Etik Nedir?” konulu röportajı gerçekleştirilerek kısa tanıtım filmi oluşturuldu.

24 Şubat 2014: Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Bağcılar Bilge Kadın Platformu tarafından düzenlenen okur-yazar programına katılımı sağlandı. Konuya ilişkin haber çalışması yapıldı. “Prof. Dr. Nevzat Tarhan, okur-yazar buluşmalarına katıldı” başlığıyla kaleme alınan haber, fotoğraflarıyla birlikte yayınlandı.

25 Şubat 2014: Öğretim üyemiz Prof. Dr. Gülten Kaptan ile hazırlanan, “Yaşlıların oda ihtiyacı” konulu haber basınla ve ilgili kişilerle paylaşıldı.

27 Şubat 2014: Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Hocalı Katliamı’nı konu alan haber çalışması yapıldı. “Hocalı Katliamı Üsküdar Üniversitesi’nde konuşuldu” başlığıyla kaleme alınan haber, sitemiz ve sosyal medyada yayına alındı.

03 Mart 2014: Marmara Gazetesi muhabirinin “İnternet bağımlılığı” konulu röportajı öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Serdar Nurmedov ile yapıldı.

03 Mart 2014: Vakıf Başkanımız Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Referans Dergisi’ne verdiği “Gurbetçi Psikolojisi” konulu röportaj, derginin Şubat-Mart sayısında yer aldı. Sitemiz ve sosyal medyada yayına alındı.

04 Mart 2014: Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşkede kurulan “Alo 183 Hayat Kurtarır-Kadına Şiddete Son” isimli fotoğraf sergisini konu alan haber çalışması yapıldı. “34 ünlü, Üsküdar Üniversitesinde kadına şiddete hayır diyor” başlığıyla kaleme alınan haber, sitemiz ve sosyal medyada yayına alındı. Basına servis edildi.

07 Mart 2014: Haydi Tut Elimi Derneği çocuklarının Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirdikleri Çocuk Şenliği programını konu alan haber çalışması yapıldı. “Üsküdar Üniversitesi kimsesiz çocuklara sahip çıkıyor” başlığıyla kaleme alınan haber, sitemiz ve sosyal medyada yayına alındı.

07 Mart 2014: Öğretim üyemiz, Prof. Dr. Gülten Kaptan ile “Yaşlılarda şiddet” konulu özel haber çalışması yapıldı. “Kadınlar yaşlansa da şiddetten kurtulamıyor” başlığıyla kaleme alınan haber, servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

12 Mart 2014: on5yirmi5 internet sitesinin “Cinnet” konulu röportajı öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Alper Evrensel ile gerçekleştirildi.

13 Mart 2014: Basına servis edilmek üzere yaşlılar haftası kapsamında Prof. Dr. Gülten Kaptan ile özel haber çalışması yapıldı. “Tek yaşayan yaşlı sayısı artıyor” başlığıyla kaleme alınan haber, servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

28 Mart 2014: Kanal 7 Haber Merkezi’nden muhabir Emine Hanım’ın bağımlılık konusundaki röportajı Yrd. Doç. Dr. Serdar Nurmedov ile gerçekleştirildi.

14 Nisan 2014: Beyaz TV Haber Merkezi ile Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “Selfie hastalığı” konulu röportajı gerçekleştirildi.

21 Nisan 2014: Habertürk televizyonunun Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile gerçekleştirdiği “Yalan makinesi” konulu röportaj haber bülteninde yer aldı. Röportaj, sitemiz ve sosyal medyada yayına alındı.

22 Nisan 2014:Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen, bakım evlerinde kalan yetim çocuklara ödül törenini konu alan haber çalışması yapıldı. Haber, basına servis edildi.

28 Nisan 2014: Uyuşturucu bağımlılığı konulu Yrd. Doç. Dr. Serdar Nurmedov ile S Haber’in yaptığı röportaj yayınlandı. Video, sitemiz ve sosyal medyada yayına alındı.

29 Nisan 2014: Haber 7 muhabiri Tuba Hanım’ın “Kayıp çocuklar ve çocuk ihmal ve istismarı” konusunda röportajı Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile gerçekleştirildi.

29 Nisan 2014: TGRT Haber’in “Kaçırılan çocuklar” konulu röportaj talebi Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile canlı bağlantı yapılarak gerçekleştirildi.

30 Nisan 2014: a Haber muhabiri ile Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “Çocuk ihmal ve istismarı” konulu röportajı gerçekleştirildi.

05 Mayıs 2014: Ntv muhabiri Burcu Aydındağ’ın “Çocuk ihmal ve istismarı”na ilişkin röportajı, Prof. Dr. Sevil Atasoy, Doç. Dr. Ebulfez Süleymanlı ve Yrd. Doç. Dr. Gül Çörüş ile gerçekleştirildi.

15 Mayıs 2014: TRT Ankara Radyosu’nun Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Soma konulu canlı bağlantı talebi gerçekleştirildi.

20 Mayıs 2014: Prof. Dr. Sevil Atasoy’un Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca düzenlenen "Aile Merkezli Koruyucu ve Önleyici Sosyal Politikalar" konulu 6. Aile Şurasını konu alan haber çalışması yapıldı.

28 Mayıs 2014: Yrd. Doç. Dr. Sabri Burhanoğlu ile “Tatil ve psikoloji” konulu özel haber çalışması yapıldı.

28 Mayıs 2014: Uzm. Psk. Sevilay Dolaşır ile “Sınav kaygısı” konulu özel haber çalışması yapıldı.

29 Mayıs 2014: Cine5’te yayınlanan Ayla Çetinkaya’nın sunuculuğunu yaptığı Bi Konuşmak Lazım programına canlı yayın konuk talebi değerlendirmeye alındı. Batıl inançlar konulu yayına Zehra Erol katıldı.

02 Haziran 2014: Uzm. Psk. Zehra Erol’un Cine5’te yayınlanan Bi Konuşmak Lazım programına katılımı sağlandı. Video kaydı planlandı.

03 Haziran 2014: Basına servis edilmek üzere Dr. Önder Kuzu ile uykusuzluk ve trafik kazaları konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber ilgililere servis edildi.

06 Haziran 2014: Sosyal medyada kullanılmak üzere sınav ve kaygı konusunda Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Uzm. Psk. Ece Tözeniş ile röportajın video çekimleri yapıldı.

06 Haziran 2014: Habertürk Gazetesi’nden Pınar Erbaş’ın Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile hayata kötücül bakmak konusunda röportaj talebi değerlendirmeye alındı. Röportaj, Tarhan ile telefon bağlantısı şeklinde gerçekleştirildi.

09 Haziran 2014: Habertürk Gazetesi’nin “Gata’da bir profesörün şizofreni tedavisinde üfürükçü” konulu makalesine ilişkin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile röportaj talebi telefon ile gerçekleştirildi.

09 Haziran 2014: Anadolu Ajansı’nın Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile bir araştırmada çocukların babalarına güvenmedikleri yönünde çıkan sonuca ilişkin röportaj talebi telefon bağlantısı şeklinde gerçekleştirildi.

09 Haziran 2014: TRT- 1’in Prof. Dr. Sevil Atasoy ile “Metruk binalar ve suça yönelim” konulu bant çekimi gerçekleştirildi.

09 Haziran 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “Şizofreni ve üfürükçülük” konulu demeci Habertürk Gazetesi’nde yer aldı. Haber arşive alındı.

09 Haziran 2014: Prof. Dr. Tayfun Uzbay’ın “Şizofreni ve üfürükçülük” konulu demeci Yurt Gazetesi’nde yer aldı. Haber arşive alındı.

09 Haziran 2014: . Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Habertürk Gazetesi’ne verdiği “Kötücül yaklaşım” başlıklı demeci gazetenin hafta sonu ekinde yer aldı. Haber arşive alındı. Sitelerimiz için derlendi.

10 Haziran 2014: Basına servis edilmek üzere Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın demeçlerinden “Sınav kaygısında zihin esneklik modeli” konulu haber kaleme alındı. Servis edilmek üzere haber, Anadolu Ajansı ile paylaşıldı.

11 Haziran 2014: Sosyal medyada paylaşmak üzere Uzm. Psk. Orhan Gümüşel ile sınav motivasyonu ve meslek seçimi konulu video çekimleri gerçekleştirildi.

13 Haziran 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Anadolu Ajansı’na verdiği zihinsel esneklik modeli haberi basına yansıdı. Haber arşive alındı. Kendi mecralarımızda yayınlandı.

16 Haziran 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Tgrt Haber “Önce Çocuğum” programına katılımı pazar günü sağlandı. Babalar günü konulu yayın dijital mecralarımızda yayına alındı.

16 Haziran 2014: Milli Gazete’den yazar Nedim Odabaşı ile Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “Ramazan” konulu röportajı gerçekleştirildi.

16 Haziran 2014: Memursen Dergisi’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri konulu yazı talebi üzerine, yazı kaleme alındı. İlgili kişilerle paylaşıldı.

17 Haziran 2014: Prof. Dr. Sevil Atasoy, Doç. Dr. Ebulfez Süleymanlı, Yrd. Doç. Dr. Gül Çörüş ile Ntv’nin “Çocuk ihmal ve istismarı” konusunda yaptığı röportaj NTV’de yayınlandı.

18 Haziran 2014: Cine 5’te yayınlanan Rana Çetin’in sunduğu Asıl Mesele programına Uzm. Psk. Yıldız Burkovik’in katılımı sağlandı. “Hayvanlar ve psikolojiye etkisi” konulu yayın yapıldı.

20 Haziran 2014: Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Uzm. Psk. Ece Tözeniş’in Cnntürk’te yayınlanan Ece Karaboncuk’un sunduğu Eğitim ve Başarı programına katılımları sağlandı. Video, sitemiz ve dijital mecralarımızda yayına alındı.

23 Haziran 2014: Uzm. Psk. Ece Tözeniş’in Cnntürk’teki Eğitim ve Başarı programına katılımı sağlandı. Yayının videosu, sitemiz ve dijital mecralarda yayına alındı.

24 Haziran 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği çocuklarının Başbakan Erdoğan’a tablo hediyesini konu alan haber çalışması yapıldı. Haber, sitemiz ve dijital mecralarımızda yayına alındı.

24 Haziran 2014: Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Uzm. Psk. Orhan Gümüşel’in Skytürk 360’da Sait Gürsoy’un sunduğu Eğitim ve Başarı programına katılımı sağlandı.

26 Haziran 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Cnntürk’de yayınlanan, Ece Karaboncuk’un sunduğu Eğitim ve Yaşam programına katılımı sağlandı.

27 Haziran 2014: Sabah Gazetesi’nin “Bonzai” konulu röportajı Prof. Dr. Tayfun Uzbay ile yazılı olarak gerçekleştirildi.

27 Haziran 2014: Türkiye Gazetesi’nin “Ramazanda Uyku” konulu röportaj talebi yazılı olarak Dr. Önder Kuzu ile yapıldı. Yazı ilgili kişilerle paylaşıldı.

29 Haziran 2014: Basına servis edilmek üzere Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın söylemlerinden “Ramazan ve Psikoloji” konulu haber derlendi. İlgili kişilerle paylaşıldı.

09 Haziran 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Diyanet TV’de Serdar Tuncer’in sunduğu “İftarı Beklerken” programına katılımı sağlandı. Video kaydı yapıldı.

30 Haziran 2014: Basına servis edilmek üzere Yrd. Doç. Dr. Barış Önen Ünsalver ile “Ramazan ve alışveriş” konulu özel haber derlemesi yapıldı. İlgili kişilerle paylaşıldı.

30 Haziran 2014: Basına servis edilmek üzere beslenme uzmanı Gizem Köse ile “Ramazan ve Beslenme” konulu haber derlemesi yapıldı. Servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

30 Haziran 2014: Basına servis edilmek üzere tercihler konusunda Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın söylemlerinden ideal ve gerçekler başlıklı haber çalışması yapıldı. Servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

01 Temmuz 2014: Kanal -7 Haber Merkezi’nin “Ramazan ve alışveriş” konusunda uzman görüş talebi değerlendirmeye alındı. Röportaj Prof. Dr. Hüsnü Erkmen ile yapıldı.

01 Temmuz 2014: Prof. Dr. Sevil Atasoy ve Uzm. Psk. Ece Tözeniş’in Habertürk TV’de yayınlanan Müge Arda’nın sunduğu Eğitim ve Yaşam programına katılımı sağlandı.

03 Temmuz 2014: Basına servis edilmek üzere Üsküdar Üniversitesi yabancı iş birliğini konu alan özel haber çalışması yapıldı. Haber servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

03 Temmuz 2014: Uzm. Psk. Orhan Gümüşel’in Skytürk 360 TV’de yayınlanan Sait Gürsoy’un sunduğu Eğitim ve Başarı programına katılımı sağlandı.

03 Temmuz 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan Habertürk TV’de yayınlanan Müge Arda’nın sunduğu Eğitim ve Yaşam programına katılımı sağladı.

04 Temmuz 2014:TV 8’de yayınlanan Fatih Savaş ile Sahur Vakti canlı yayın programına Prof. Dr. Nevzat Tarhan konuk olarak katıldı.

05 Temmuz 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Skytürk 360’da Kardeşlik Sofrası iftar programına katılımı sağlandı.

05 Temmuz 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Tgrt Haber Önce Çocuğum programına katılım sağlandı.

06 Temmuz 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Habertürk Tv’de Müge Arda’nın sunduğu Eğitim ve Yaşam programına katılımı sağlandı.

07 Temmuz 2014: Anadolu Ajansı’ndan İzzet Taşkıran’ın Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Bonzai” konulu röportaj talebi gerçekleştirildi.

07 Temmuz 2014: Öğretim Görevlisi Mustafa Öztürk’ün Trt -Arapça’da yayınlana İftar programına katılımı sağlandı.

08 Temmuz 2014: Trt Arapça’da yayınlanan canlı yayın iftar programına Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuk olarak katılımı sağlandı.

08 Temmuz 2014: Tvnet Sağlık Raporu canlı yayın programına Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuk olarak katılımı sağlandı.

08 Temmuz 2014: Kanal D Haber’in “Ramazan ve Uyku” konulu röportaj talebi Dr. Celal Şalçini ile gerçekleştirildi.

09 Temmuz 2014: a Haber muhabiri Esra Çağlar’ın Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Dr. Serdar Nurmedov ile “Bonzai” konulu röportaj gerçekleştirildi.

09 Temmuz 2014: Cnntürk’ün Bonzai konusunda Prof. Dr. Sevil Atasoy ile röportajı üniversitemizde gerçekleştirildi.

10 Temmuz 2014: Dr. Celal Şalçini’nin Kanal D Haber’e verdiği “Ramazan ve Uyku” konulu röportajı haberlerde yayınlandı. Video montajı yapılarak sitemiz ve dijital mecralarımızda yer aldı.

10 Temmuz 2014: a Haber muhabiri Esra Çağlar’ın Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Dr. Serdar Nurmedov ile “Bonzai” konulu röportajı Üniversitemizde gerçekleştirildi.

10 Temmuz 2014: TRT FM Radyo’nun Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Bonzai” konulu canlı yayın bağlantı talebi gerçekleştirildi.

10 Temmuz 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Anadolu Ajansı’na “Bonzai” konulu verdiği röportaj, basına yansıdı. Haber arşive alınarak kendi mecralarımızda yayınlandı.

10 Temmuz 2014: Milli Gazete’ye verdiğimiz “Ramazan” konulu röportaj yayınlandı. Röportaj arşive alınarak sitemiz ve dijital mecralarımızda yayına alındı.

11 Temmuz 2014: Beyaz TV muhabiri Aybüke Hanım’ın Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Prof. Dr. Sevil Atasoy ile “Bonzai” konulu röportaj gerçekleştirildi.

11 Temmuz 2014: Basına servis edilmek üzere Yrd. Doç. Dr. Korkut Ulucan ile “Bonzai ve genetik” konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber ilgililere servis edildi.

13 Temmuz 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın TV8’de yayınlanan sahur programına katılımı sağlandı.

14 Temmuz 2014: Yeni Akit Gazetesi’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile röportaj talebi değerlendirmeye alındı. Boşanmalar konulu röportaj talebi aynı gün içerisinde telefon bağlantısı ile sağlandı.

15 Temmuz 2014: NTV’nin Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’la “Bonzai” konulu canlı yayın konuk talebi değerlendirmeye alındı. Dilbaz’ın katılımı sağlandı.

15 Temmuz 2014: Hilal TV’de yayınlanan Cennet Yuvamız programına Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı Bayram özel yayınına katılması talebi gerçekleştirildi.

18 Temmuz 2014: Kanaltürk Haber Merkezi’nin Uzm. Psk. Aynur Sayım ile “ İsrail’in Filistin saldırısı ve savaşın çocuklara etkisi” konulu röportaj talebi değerlendirmeye alındı. Röportaj aynı gün içeresinde Aynur Sayım ile gerçekleştirildi.

18 Temmuz 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın TRT Arapça’da yayınlanan iftar programına katılımı sağlandı.

18 Temmuz 2014: Öğr. Gör. Mustafa Öztürk’ün TRT Diyanet TV’de yayınlanan iftar sevinci programına katılımı sağlandı.

21 Temmuz 2014: Habertürk Gazetesi’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “ Yoga, cinsel ihmal ve istismar” konulu röportaj talebi değerlendirmeye alındı. Hafta sonu telefon ile röportaj gerçekleştirildi.

21 Temmuz 2014: Sinema filmin “Bonzai” konusunda Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile röportaj yapıldı.

21 Temmuz 2014: TVnet’in Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Üniversitelerin Gazze bildirisi” konulu röportaj talebi değerlendirmeye alındı. Röportaj aynı gün içerisinde Tarhan ile yapıldı.

21 Temmuz 2014: TRT Türk’de yayınlanan 11 kahvesi programına Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Prof. Dr. Sevil Atasoy’u “Bonzai” konulu canlı yayın konuk talebi değerlendirmeye alındı ve programa katıldı.

21 Temmuz 2014: TRT Türkiye’nin Sesi radyosunun Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Hakkâri’de yaşanan aşiret kavgaları” konusunda canlı telefon bağlantısı yapıldı.

21 Temmuz 2014: Habertürk TV’de yayınlanan Söz Sende programına Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “Yoga ve cinsel taciz” konusunda canlı yayın konuğu olarak katılımı sağlandı.

24 Temmuz 2014: Basına servis edilmek üzere Uzm. Psk. Yıldız Burkovik ile “Yaşlılık ve artan korku” konusuna ilişkin özel haber çalışması yapıldı. Haber servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

25 Temmuz 2014: Basına servis edilmek üzere Uzm. Psk. Aynur Sayım ile “Çocuk bakımında bakıcının önemi ve bakıcı seçimi” konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber servis edilmek üzere ilgili kişilere gönderildi.

25 Temmuz 2014: Basına servis edilmek üzere bayramda yola çıkacak ve trafikte araç kullanacaklara uyarı anlamında özel haber çalışması yapıldı. Uzm. Psk. İhsan Öztekin ile gerçekleştirilen çalışma servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

25 Temmuz 2014: Bayramda kullanılmak üzere Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın bayram ve bayram psikolojisi konulu demeçlerinden özel haber derlendi. Servis edilmek üzere basınla ve ilgili kişilerle paylaşıldı.

25 Temmuz 2014: Basına servis edilmek üzere Ramazan Bayramında beslenme konulu özel Haber çalışması yapıldı. Diyetisyen Gizem Köse ile gerçekleştirilen çalışma servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

25 Temmuz 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Cine5'te yayınlanan Abdülhalik Selman ve Ümit Sönmez'in sunduğu “İftar Sevinci” programına katılımı sağlandı.

31 Temmuz 2014: Basına servis edilmek üzere Yrd. Doç. Dr. Barış Önen Ünsalver ile kadın ve erkek alışveriş alışkanlıkları konusuna ilişkin özel haber çalışması yapıldı. Servis edilmek üzere ilgili kişilere gönderildi.

31 Temmuz 2014: Üsküdar Üniversitesinin Filistinli öğrencilere yönelik burs çalışmasını konu alan özel haber çalışması yapıldı. Haber ilgili kişilere servis edildi.

01 Ağustos 2014:Genç Doku Dergisi’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Bonzai” konulu röportaj talebi gerçekleştirildi.

01 Ağustos 2014:Basına servis edilmek üzere Uzm. Psk. Yıldız Burkovik ile” Gülmek ve stres” başlıklı özel haber çalışması yapıldı. Haber servis edilmek üzere ilgili kişilere gönderildi.

01 Ağustos 2014: Basına servis edilmek üzere Uzm. Psk. Aynur Sayım ile “Çocukların memeden kesilmesi” konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

04 Ağustos 2014: Anadolu Ajansı muhabiri Burcu Arık’ın “Milli Aşı” konusunda Yrd. Doç. Dr. Mesut Karahan ile röportaj talebi gerçekleştirildi.

04 Ağustos 2014: Habertürk Gazetesi’nin Prof. Dr. Sevil Atasoy ile yaptığı “ İlaç ve eczacılıkta TDK’nın önerdiği kelimeler” konulu röportajı gazetenin bugünkü baskısında yer aldı.

05 Ağustos 2014: Genç İstikbal Dergisi’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Fanatizm” konulu röportaj talebi değerlendirmeye alındı. Konuya ilişkin Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın söylemlerinden bir yazı derlenerek ilgili kişilerle paylaşıldı.

06 Ağustos 2014:Basına servis edilmek üzere bağımlılıkta doğru bilinen yanlışlar konulu Yrd. Doç. Dr. Serdar Nurmedov ile Haber çalışması yapıldı. Haber servis edilmek üzere ilgili kişilere gönderildi.

07 Ağustos 2014:Basına servis edilmek üzere Uzm. Psk. Aynur Sayım ile okul öncesi eğitimin önemi ve çocuk gelişimine etkisi konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber ilgili kişilerle paylaşıldı.

07 Ağustos 2014: Basına servis edilmek üzere çocuklar için ideal tatil nasıl olmalı konulu Uzm. Psk. Aynur Sayım ile özel haber çalışması yapıldı. Haber ilgili kişilerle paylaşıldı.

07 Ağustos 2014:Basına servis edilmek üzere Uzm. Psk. Çiğdem Demirsoy ile “Uzun ve mutlu evliliğin sırrı” konulu haber çalışması yapıldı.

18 Ağustos 2014: Prof. Dr. Tayfun Uzbay’ın TV 24’e katılımı planlandı. “Bonzai ve madde kullanımı” konulu yayın gerçekleştirildi.

18 Ağustos 2014: Prof. Dr. Tayfun Uzbay’ın Star Gazetesi’nde “Bonzai” konulu röportajı yayınlandı.

18 Ağustos 2014:Para Dergisi’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile röportaj talebi değerlendirmeye alındı. “Artan psikolojik rahatsızlıklar” konulu röportaj yazılı olarak gerçekleştirildi.

18 Ağustos 2014:Anadolu Ajansı’nın Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Kedi öldürme ve psikolojisi” üzerine röportaj talebi değerlendirmeye alındı. Röportaj gerçekleştirildi.

19 Ağustos 2014:Akşam Gazetesi’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile artan antidepresan kullanımı konulu röportaj talebi gerçekleştirildi.

19 Ağustos 2014:Depresyonun maliyetini konu alan Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın söylemlerinden oluşan, basına servis edilen haber basında yer aldı.

20 Ağustos 2014: CNN Türk’ün “Çocuk suçlular” konulu dosya haber çalışması kapsamında röportaj talebi değerlendirmeye alındı. Röportaj Uzm. Psk. Ahmet Yılmaz ile gerçekleştirildi.

20 Ağustos 2014: Habertürk Gazetesi’nden Şükran Özçakmak’ın “Artan psikolojik rahatsızlıklar” konusuna ilişkin röportaj talebi değerlendirmeye alındı. Röportaj aynı gün Prof. Dr. Hüsnü Erkmen ile telefonda gerçekleştirildi.

21 Ağustos 2014: Uzm. Dr. Serdar Nurmedov ile yapılan “ Bağımlılıkta doğru bilinen yanlışlar” başlıklı özel haber çalışması basında yer aldı.

22 Ağustos 2014: Psikiyatri Uzmanı Serdar Nurmedov’un Karadeniz TV’ye “Bağımlılık” konulu canlı yayın katılımı telefon bağlantısı ile gerçekleştirildi.

25 Ağustos 2014: “Kitap seçiminin çocuk gelişimine ve ruh sağlığına etkisi” konulu özel haber çalışması yapıldı. Uzm. Psk. Aynur Sayım ile hazırlanan haber, servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

25 Ağustos 2014: Basına servis edilmek üzere Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın söylemlerinden “Televizyon Bağımlılığı” konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

26 Ağustos 2014: Basına servis edilmek üzere “Bonzai ile mücadelede yol haritası” konulu Uzm. Dr. Serdar Nurmedov ile özel haber çalışması yapıldı. Haber derlenerek servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

27 Ağustos 2014: Aynur Sayım ile gerçekleştirilen çocuk ve oyuncak konulu haber derlenerek servisi gerçekleştirildi.

27 Ağustos 2014: Basına servis edilmek üzere “Çocuklarda cinsel eğitim” konulu özel haber çalışması yapıldı. Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın söylemlerinden derlenen haber, servis edilmek üzere ilgililerle paylaşıldı.

27 Ağustos 2014: İntiharı önleme günü nedeniyle, basına servis edilmek üzere Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Psikiyatri uzmanı Yrd. Doç. Dr. Serdar Nurmedov’un söylemlerinden özel haber çalışması yapıldı. Haber servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

29 Ağustos 2014: Basına servis edilmek üzere Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “İş yerinde stresi yenmenin püf noktaları” konulu özel haber çalışması yapıldı. Tarhan’ın söylemlerinden derlenen haber servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

29 Ağustos 2014:Yaşlılık haftası kapsamında basına servis edilmek üzere Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın söylemlerini içiren özel haber çalışması yapıldı. Haber servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

29 Ağustos 2014:Cem Radyo’nun çocuklarda uyku problemi konusunda canlı yayın konuk talebi değerlendirmeye alındı.

02 Eylül 2014: 4 Eylül Dünya Cinsel Sağlık Günü nedeniyle Anadolu Ajansı’nın Uzm. Psk. Çiğdem Demirsoy ile röportaj talebi değerlendirmeye alındı. Röportaj telefon ile gerçekleştirildi.

03 Eylül 2014: A9 TV’de yayınlanan Birlik Zamanı programının Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı konuk alma talebi gerçekleştirildi.

03 Eylül 2014:Sabah Gazetesi’nden muhabir Didem Seymen’in Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Bonzai” konulu röportaj talebi gerçekleştirildi.

05 Eylül 2014: Yetim çocuk buluşması kapsamında “ Yetim Psikolojisi” konulu Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile röportaj talebi gerçekleştirildi.

08 Eylül 2014: Televizyonlarda yayınlanmak üzere Williams isimli ajansın “Bonzai” konulu belgesel çalışması için görüş talebi gerçekleştirildi.

09 Eylül 2014:Basına servis edilmek üzere intihar ve genetik ilişkisi üzerine Yrd. Doç. Dr. Korkut Ulucan ile özel haber çalışması yapıldı. Haber servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

09 Eylül 2014: Basına servis edilmek üzere İntihar konulu Prof. Dr. Sevil Atasoy ile özel Haber çalışması yapıldı. Haber servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

09 Eylül 2014:Basına servis edilmek üzere İntihar ve Psikolojisi konulu Dr. Serdar Nurmedov ile özel Haber çalışması yapıldı. Haber servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

11 Eylül 2014: İHH Derneği’nin bu yıl 6’ıncısı gerçekleştirilecek yetim çocuk buluşması kapsamında “ Yetim Psikolojisi” konulu Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile röportajı gerçekleştirildi.

11 Eylül 2014: TGRT Haber’de yayınlanan önce çocuğum programının “ Okul Dönemi ve Okula Uyum” konusuna ilişkin canlı yayın konuk talebi gerçekleştirildi.

11 Eylül 2014: Bugün TV’nin Bonzai konulu dosya Haber çalışması kapsamında Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile röportaj talebi değerlendirmeye alındı.

11 Eylül 2014: THY’nin yayınladığı Dergi’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “ Yunus ve Anadolu’ya Etkisi” konusunda röportaj talebi gerçekleştirildi.

12 Eylül 2014: Basına servis edilmek üzere Yrd. Doç. Dr. İbrahim Şahbaz ile “ Gözlük Seçimi ve Optisyenlik” bölümüne ilişkin haber çalışması yapıldı. Haber kaleme alınarak servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

12 Eylül 2014: Milliyet Gazetesi’nin “Alzheimer” konusunda Prof. Dr. Tayfun Uzbay ile röportaj talebi gerçekleştirildi.

15 Eylül 2014: TVNet’te yayınlanan Artı Eksi Haber programının “ Çocuklarda Okulun İlk Günü ve Okul Fobisi” konulu canlı yayın konuk talebi değerlendirmeye alındı. Yayına aynı gün Yrd. Doç. Dr. Gül Çörüş’ün katılımı sağlandı.

15 Eylül 2014: Milliyet Gazetesi’nin Prof. Dr. Tayfun Uzbay ile “Alzheimer” konulu röportajı gerçekleştirildi.

16 Eylül 2014:Milat Dergisi Gerçek Hayat Dergisi’nin “Bonzai” konusunda Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile röportaj talebi gerçekleştirildi.

17 Eylül 2014: Basına servis edilmek üzere “Şizofreni Hastaları Yakınlarına Öğütler” konulu özel haber çalışması yapıldı. İlgili kişilere servis edildi.

18 Eylül 2014: Basına servis edilmek üzere trafikte okula uyum problemi konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

18 Eylül 2014:.Basına servis edilmek üzere “Alzheimer’in belirtileri ve yapılması gerekenler” konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

19 Eylül 2014: Bugün TV’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “ Bonzai” konulu belgesel çekimi yapıldı.

19 Eylül 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Milat Gazetesi’nin “Bonzai” konulu röportajı gerçekleştirildi.

23 Eylül 2014: Haber Ajanda Dergisi’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Sosyal medya ve aile ilişkilerine etkisi” konulu röportaj gerçekleşti.

23 Eylül 2014: Basına servis edilmek üzere “Kurban Bayramı ve çocuğa etkisi” konulu özel haber çalışması yapıldı. Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın söylemlerinden haber derlenerek servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

24 Eylül 2014: Basına servis edilmek üzere “Kurban Bayramı ve çocuğa etkisi” konulu özel haber çalışması yapıldı. Uzm. Psk. Aynur Sayım’ın söylemlerinden derlenen haber servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

24 Eylül 2014: Basına servis edilmek üzere Prof. Dr. Nazife Güngör ile “ Kurban Bayramı ve medya “ konulu özel haber çalışması yapıldı. Derlenen haber akşam gazetesi ile özel olarak paylaşıldı.

25 Eylül 2014: Bugün Gazetesi’nin Yrd. Doç. Dr.Serdar Nurmedov ile “Bonzai ve geleceğin riskli maddeleri” konulu röportajı yapıldı.

25 Eylül 2014:Basına servis edilmek üzere Kurban Bayramında beslenme konulu özel haber çalışması yapıldı. Diyet uzmanı Gizem Köse ile gerçekleştirilen çalışma servis edilmek üzere ilgili kişilerle paylaşıldı.

17 Ekim 2014:Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “ Mutlu insanlar sizi mutsuz mu ediyor” başlıklı özel haber çalışması yapıldı. Basına servis edilmek üzere planlandı.

17 Ekim 2014:”Sosyal medya sorunlu kişilere ayna tutuyor” başlıklı Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile özel haber çalışması yapıldı. Haber derlenerek servis edildi.

20 Ekim 2014:Anadolu Ajansı’nın Mehmet Pişkin’in intiharı konulu röportaj talebi değerlendirmeye alındı. Röportaj aynı gün içerisinden Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile telefon bağlantısı şeklinde gerçekleştirildi.

20 Ekim 2014:Basına servis edilmek üzere Prof. Dr. Nazife Güngör ile iş yerinde mutluluk ve sağlıklı iletişim konulu özel haber çalışması yapıldı. İlgililere servis edildi.

21 Ekim 2014: TRT Belgesel’in bağımlılık ve bağımlılıkla savaş konulu belgesel çalışması kapsamında röportaj talebi değerlendirmeye alındı.

21 Ekim 2014:Gönül Dergisi’nin uyuşturucu konusunda Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile röportaj talebi değerlendirmeye alındı.

21 Ekim 2014:Habertürk Öteki Gündem programının Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı “Cinayet ve Cinayet Psikolojisi” konulu canlı yayın konuk talebi değerlendirmeye alındı.

21 Ekim 2014: TGRT Haber’de yayınlanan Önce Çocuğum programının beslenme ve genetik konusunda Doç. Dr. Korkut Ulucan’ı canlı yayın konuk talebi gerçekleştirildi.

22 Ekim 2014: TVnet Artı Eksi Haber programının “Alışveriş bağımlılığı” konusunda konuk talebi değerlendirmeye alındı. Yrd. Doç. Dr. Barış Önen Ünsalver’in katılımı sağlandı.

22 Ekim 2014:Ülke TV Haber Merkezi’nin Bonzai konusunda canlı yayın talebi değerlendirmeye alındı. yayın aynı gün içeresinde Dr. Onur Noyan ile hastaneden canlı gerçekleştirildi.

27 Ekim 2014:Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile gerçekleştirilen röportaj kapsamında derlenen “ Sosyal medya psikiyatristlerin işini kolaylaştırdı” başlıklı haber basına servis edildi.

27 Ekim 2014:TVnet’de yayınlanan Serhat İbrahimoğlu’nun sunduğu Net Bakış programının “Artan depresyon” konusunda Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı konuk etme talebi gerçekleştirildi.

27 Ekim 2014:Lig Radyo’da yayınlanan Genigma programının Yrd. Doç. Dr. Barış Bulunmaz’ı sporda şiddet ve medya konulu yayına konuk talebi gerçekleştirildi.

31 Ekim 2014:Basına servis edilmek üzere Uzm. Psk. Bihter İyidir ile organ bağışı ve psikolojik destek konulu haber çalışması yapıldı. İlgililere servis edildi.

04 Kasım 2014:Üsküdar Üniversitesi öğrencilerinin Muharrem ayı dolayısıyla düzenledikleri aşure günü etkinliğinin fotoğrafları çekildi, sosyal medyada paylaşıldı. Haberi yayınlandı.

04 Kasım 2014:Basına servis edilmek üzere Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın söylemlerinden “Abartılı Özgüven ve Korku” başlıklı haber çalışması yapıldı. Basına servis edildi.

05 Kasım 2014: Kızılay’ın Üsküdar Üniversitesinde gerçekleştirdiği kan bağışı etkinliği destek verildi. Fotoğrafları çekildi.

06 Kasım 2014:Vatan Gazetesi’nin Uzm. Psk. Orçun Aykol ile “Aşırı şüphe” konulu röportaj talebi değerlendirildi. Yazı derlenerek ilgili kişilerle paylaşıldı.

06 Kasım 2014:TVnet artı eksi haber programının “Boşanmalar ve aile içi iletişim-Çift terapileri” konusunda Uzm. Psk. Nazende Ceren Öksüz’ü canlı yayın konuk talebi gerçekleştirildi.

07 Kasım 2014:TRT Belgesel’in “Bonzai” konusunda Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile röportaj talebi gerçekleştirildi.

10 Kasım 2014: Uzm. Psk. Nazende Ceren Öksüz’ün “Boşanmalar ve eş ilişkileri” konulu TVnet’e katılımı sağlandı.

11 Kasım 2014: Bugün Gazetesi’nin Dr.Serdar Nurmedov ile gerçekleştirdiği “Bağımlılık” röportajı gazetede yer aldı.

17 Kasım 2014: Star TV sabah haberlerinin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Sosyal medya bağımlılığı” konulu röportaj talebi gerçekleştirildi.

17 Kasım 2014: Habertürk Gazetesi’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “ Diyanet’in kişilerin mahremlerini sosyal medyada paylaşmaları doğru değil” başlıklı yazısına ilişkin röportaj talebi telefon ile gerçekleştirildi.

18 Kasım 2014: TRT Belgesel ekibinin “Bonzai” dosya konusu kapsamında Yrd. Doç. Dr. Serdar Nurmedov ile video çekimi gerçekleştirildi.

19 Kasım 2014:Best FM’in Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı “Diyanetin mahremin sosyal medyada paylaşımı” konulu canlı yayın konuk talebi gerçekleştirildi.

19 Kasım 2014:Basına servis edilmek üzere dünya çocuk hakları günü nedeniyle Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın söylemlerinden haber derlenerek ilgili kişilerle paylaşıldı.

20 Kasım 2014: Dünya televizyon günü dolayısıyla Uzm. Psk. Hande Sinirlioğlu Ertaş ile çocuk ve televizyon konulu Haber çalışması yapıldı. İlgililere servis edildi.

21 Kasım 2014:Star TV sabah Haberleri için Prof. Dr. Nevzat Tarhan hocamızla “ sosyal medya ve bağımlılık” konulu röportaj gerçekleştirildi.

24 Kasım 2014:Kamu hastaneleri birliği dergisinin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Sosyal medya ve bağımlılık” konulu röportaj talebi gerçekleştirildi.

25 Kasım 2014: Basına servis edilmek üzere “Trafikte magandanın beden dili konulu” Yrd. Doç. Dr. Zülfikar Özkan ile özel haber çalışması yapıldı. İlgililere servis edildi.

25 Kasım 2014: Basına servis edilmek üzere Uzm. Psk. İhsan Öztekin ile trafik ve ruh sağlığı konulu özel haber çalışması yapıldı. İlgililere servis edildi.

26 Kasım 2014: TGRT Haber’de yayınlanan önce çocuğum programının Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı “Bilinçli aile olmak, ailede fırsat eğitimi” konulu canlı yayın talebi gerçekleştirildi.

26 Kasım 2014: Basına servis edilmek üzere Yrd. Doç. Dr. Alper Evrensel ile “Ev alma ve borç psikolojisi” konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber ilgililere servis edildi.

27 Kasım 2014:Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Ayşe Kaya Göktepe’nin Moral FM’de yayınlanan kadınca kararınca programına katılımı sağlandı.

01 Aralık 2014:Haber Gazetesi’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Sosyal medya bağımlılığı” konulu röportajı ilgili kişilerle paylaşıldı.

01 Aralık 2014:Basına servis edilmek üzere Yrd. Doç. Dr. Zülfikar Özkan ile trafikte maganda konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber ilgililere servis edildi.

01 Aralık 2014:Basına servis edilmek üzere İhsan Öztekin ile “Trafikte ruh sağlığı” konulu özel haber çalışması yapıldı. Haber ilgililere servis edildi.

02 Aralık 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın TRT Radyo1’de Saniye Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu Eylül Kırgınları programına katılımı sağlandı. Tarhan, “Darbe dönemleri ve toplum psikolojisine etkileri” konusunda değerlendirmelerde bulundu.

04 Aralık 2014:Mustafa Öztürk’ün engelliler günü kapsamında TVnet’te programa katılımı sağlandı.

04 Aralık 2014:Habertürk Gazetesi’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Antalya’da devam eden Milli Eğitim Şurası ve gündeme gelen karma eğitim konusunda röportaj talebi üzerine Tarhan ile aynı gün telefon bağlantısı sağlandı.

05 Aralık 2014: Ülke TV Haber Merkezi’nden Erman Yapan’ın “Bonzai ve madde kullanımı ile Üsküdar Üniversitesi İska projesi”ni konu alan röportaj talebi Yrd. Doç. Dr. Cumhur Taş ile gerçekleştirildi.

11 Aralık 2014:Habertürk televizyonunun “Yalan makinesi” konulu röportaj talebi Üniversitemizde Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Yrd. Doç. Dr. Cumhur Taş ile gerçekleştirildi.

11 Aralık 2014:İHA’nın yalan makinesi konulu röportaj talebi Üniversitemizde Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Yrd. Doç. Dr. Cumhur Taş ile gerçekleştirildi.

11 Aralık 2014: Milliyet Gazetesi’nin Hipnoz konusunda Dt. Ali Eşref Müezzinoğlu ile röportajı gerçekleştirildi.

11 Aralık 2014:Ülke TV’nin şizofreni konusunda röportaj talebi aynı gün içerisinde Prof. Dr. Hüsnü Erkmen ile gerçekleştirildi.

12 Aralık 2014: TRT Diyanet’te yayınlanan Hanende programının Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı “Bilinçli aile olmak” konulu yayına konuk talebi gerçekleştirildi.

15 Aralık 2014: Anadolu Ajansı’ndan İzzet Taşkıran’ın Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile yalan makinesi konulu röportaj talebi gerçekleştirildi.

15 Aralık 2014:Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın TGRT Habere katılımı sağlandı. “Sağlıklı evlilik” konulu yayının video montajı yapılarak sitemiz ve dijital mecralarda yayına alındı.

16 Aralık 2014: Televizyon açıkken uyumak konusunda Yeni Şafak Gazetesi’nin Prof. Dr. Nesrin Dilbaz ile röportaj talebi aynı gün içerisinde sağlandı.

16 Aralık 2014: TGRT Haber’de yayınlanan Ercan Gürses’in sunduğu Haber programının Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı canlı yayın konuk talebi gerçekleştirildi.

17 Aralık 2014:Star TV’nin teknoloji bağımlılığı konusunda özel haber çalışması yapıldı. İlgililerle paylaşıldı.

17 Aralık 2014:Kanal D’nin fobi ve korkular konusunda özel haber çalışması talebi üzerine haber hazırlandı ilgililerle paylaşıldı.

17 Aralık 2014:Anadolu Ajansı ile Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Yrd. Doç. Dr. Cumhur Taş’ın “Yalan” konulu video röportajı gerçekleştirildi.

18 Aralık 2014: NTV’nin Yrd. Doç. Dr. Serdar Nurmedov’u “Bağımlılık ve Bonzai” konulu canlı yayın konuk talebi gerçekleştirildi.

18 Aralık 2014:Basına servis edilmek üzere” Çocuklarda depresyon” konulu Hande Sinirlioğlu Ertaş ile özel haber çalışması yapıldı.

19 Aralık 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın TGRT Haber “Yalan” konulu programa katılımı sağlandı.

22 Aralık 2014: Basına servis edilmek üzere çocuklarda depresyon konulu Uzm. Psk. Hande Sinirlioğlu Ertaş ile özel haber çalışması yapıldı. Haber ilgililere servis edildi.

22 Aralık 2014:Mustafa Özdamar’ın konuşmacı olarak katıldığı Mevlana ve Şeb-i Arus programını konu alan haber çalışması yapıldı.

23 Aralık 2014: Fox TV’de “Yalan makinesi” konulu haberimiz yayınlandı.

24 Aralık 2014: Basına servis edilmek üzere “Hayır diyebilmenin 5 yolu” başlıklı özel haber çalışması yapıldı. Yrd. Doç. Dr. Alper Evrensel ile gerçekleştirilen haber ilgililere servis edildi.

25 Aralık 2014:Yeni Şafak Gazetesi’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile “Cemaat ve örgütlenmesinin toplum psikolojisine etkisi” konulu röportaj talebi gerçekleştirildi.

25 Aralık 2014:Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “elcezire.com” sitesinde “Yalan” konulu haberimizin yansımaları arşive alındı. Kendi mecralarımız için derlendi ve yayına alındı.

25 Aralık 2014:”Yılbaşında alışveriş tuzaklarına dikkat” başlıklı haber çalışması yapıldı. İlgililerle paylaşıldı.

b.Konferans, Panel, Eğitim ve Seminer Çalışmaları:

09 Ocak 2014: Uzm. Psk. Orhan Gümüşel tarafından Okyanus Kolejlerinde rehber öğretmenlere yönelik “Başarı psikolojisi” konulu seminer gerçekleştirildi.

14 Ocak 2014: Uzm. Psk. Orhan Gümüşel’in Beşiktaş ilçesinde görev yapan rehber öğretmenlere yönelik gerçekleştirdiği “ Kişilik gelişimi patolojilerinde çocuk ve ergenle çalışma sertifika eğitimi” semineri yapıldı.

17 Ocak 2014: Üsküdar Üniversitesinde gerçekleştirilen İnsani Değerlerin Yeniden İnşası Çalıştayı yapıldı.

04 Mart 2014: Uzm. Psk. Orhan Gümüşel’in Maltepe Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiği “Sınav kaygısı ve başarı psikolojisi semineri”ni konu alan haber çalışması yapıldı. Haber sitemiz ve sosyal medyada yayına alındı.

07 Mart 2014: 08 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Türk aile aidiyet duygusunda Türk- Japon aile örneği” konulu panel yapıldı.

28 Mart 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Sakarya Üniversitesi Kampüsü Kongre Merkezinde gerçekleştirilen “Çağın Vicdanı Bediüzzaman” konulu konferansa katılımı sağlandı.

07 Nisan 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın İstanbul’da bu yıl Risale-i Nur Enstitüsü tarafından 9’uncusu gerçekleştirilen Risale-i Nur Kongresi’nde konuşmalarını konu alan haber basına yansıdı.

11 Nisan 2014: Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde Kutlu Doğum haftası etkinliği yapıldı.

15 Nisan 2014: Üsküdar Üniversitesi Diplomasi ve Fikir Kulübü’nün düzenlediği “529 kardeşine sahip çık” başlıklı panel yapıldı.

17 Nisan 2014: Doğa Kolejinde Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Uzm. Psk. Orhan Gümüşel ve Uzm. Psk. Aynur Sayım’ın katılımıyla gerçekleştirilen “Değerler Eğitimi” konferansı yapıldı.

22 Nisan 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Bezm-i Alem öğrencilerine yönelik “ Ahlakın Nörobiyolojisi” konulu sunumunu konu alan sunum yapıldı.

22 Nisan 2014: Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin engelli çocuğu olan anne babalara yönelik başlattığı ücretsiz eğitim programını konu alan yapıldı. Haber basına servis edildi

24 Nisan 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi öğrencilerine yönelik “ Son ders” başlıklı sunum yapıldı.

24 Nisan 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Müsiad İstanbul Şubesi’nin düzenlediği “ Oku, Dinle, Yaşa” programına konuşmacı olarak katılımı sağlandı.

05 Mayıs 2014: Metin Karabaşoğlu’nun Üsküdar Üniversitesinde “Bitmeyen Mutluluk Var mı?” başlıklı söyleşisi gerçekleştirildi.

05 Mayıs 2014: Üsküdar Üniversitesi konferans salonunda İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın konuşmacı olarak katıldığı söyleşi yapıldı.

27 Mayıs 2014: Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği çalışanlarının Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde kahvaltı programı gerçekleştirildi.

04 Haziran 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Gökyüzü 1. duygu eğitimi paneline konuşmacı olarak katılımı sağlandı.

05 Haziran 2014: TRT Haber Spikeri İnci Ertuğrul’un ÜSEM’de başlayacağı Diksiyon ve Güzel Konuşma eğitimi gerçekleştirildi.

23 Haziran 2014: Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin Erzurum Müftülüğüne bağlı din adamlarına yönelik verdiği diksiyon ve güzel konuşma eğitimi gerçekleştirildi.

23 Haziran 2014:Üsküdar Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi’nin düzenlediği değerlerin yeniden inşası çalıştayına Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuşmacı olarak katılımı sağlandı.

26 Haziran 2014: Bağımlılık günü kapsamında Üsküdar Üniversitesinde “Bonzai ve bağımlılığı” konu alan basın toplantısı düzenlendi

26 Haziran 2014: Basın toplantısına ilişkin Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Üniversiteden TGRT Haber canlı yayını yapıldı. Bağımlılık ve tedavisi konuşuldu.

02 Temmuz 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Esenler Belediyesi’nin düzenlediği “Anadolu’yu Mayalayanlar” buluşmasında konuşma yaptı.

04 Temmuz 2014: Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği’nin sahip çıktığı yetim çocuklara Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde iftar programı gerçekleştirildi.

11 Temmuz 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Erzurum Açık Cezaevinde mahkûmlara yönelik Mutluluk Konferansı verildi.

04 Eylül 2014:Uzm. Psk. Orhan Gümüşel’in İstinye Anadolu Lisesi öğretmen ve idari personeline yönelik gerçekleştirdiği “ Okula uyum problemleri” konulu seminer yapıldı.

09 Eylül 2014: Uzm. Psk. Orhan Gümüşel tarafından Beşiktaş Anadolu Lisesi öğretmenlerine yönelik “Okula uyum semineri” gerçekleştirildi.

20 Ekim 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “Risale-i Nur’da Kötülük ve Vesvese” konulu panele katılımı sağlandı.

23 Ekim 2014: Dr. Moral’in katılımıyla Üniversite Kültürü dersi kapsamında gerçekleştirilen “Mutlu Olma Sanatı” başlıklı konferans gerçekleştirildi.

06 Kasım 2014:Üniversite Kültürü dersleri kapsamında Sağlık Hizmetleri MYO’nun Rahmi Oruç Güvenç’in katılımıyla “Müzik Terapi” konulu program gerçekleştirildi.

07 Kasım 2014: Haydi Tut Elimi Derneği’nin “Ergoterapi ile hayatın ritmini öğrenmek” isimli projenin tanıtımı Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

13 Kasım 2014: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Üniversite Kültürü dersi kapsamında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden Prof. Dr. Hakan Poyraz "İlerleme, Kalkınma ve Etik Değerler" konulu konferans verdi.

14 Kasım 2014:Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Üniversite Kültürü dersi kapsamında Yrd. Doç. Dr. Rüştü Uçan’ın "Yangın Yönetimi" konulu konferansı gerçekleştirildi..

20 Kasım 2014:İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Üniversite Kültürü dersi kapsamında Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu "Eleştirel Düşünce ve Eleştiri Kültürü" konferansı verildi.

20 Kasım 2014:Sağlık Bilimleri Fakültesi Üniversite Kültürü dersi kapsamında Prof. Dr. Mehmet Zelka tarafından "Değerlerin Erozyonu ve Tüketim Harcamaları" konferansı verildi.

21 Kasım 2014: NPİSTANBUL Hastanesinde “Çocuk kaçırma ve yangından tahliye” tatbikatları gerçekleştirildi.

24 Kasım 2014: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Üniversite Kültürü dersi kapsamında Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu "Eleştirel Düşünce ve Eleştiri Kültürü" konferansı gerçekleştirildi.

27 Kasım 2014: Sağlık Bilimleri Fakültesinin düzenlediği üniversite kültürü derslerine konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Ender Dulundu’nun “Organ Bağışı: Yaşamak güzel, yaşatmak daha da güzel’’ başlıklı konferansı gerçekleştirildi.

28 Kasım 2014:Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Ankara uyuşturucu şurasına katılımı sağlandı.

28 Kasım 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy’un Ankara’da katıldığı 1. Uyuşturucu Şurasına ilişkin Tarhan’dan değerlendirme alındı. Basınla paylaşıldı.

01 Aralık 2014:Üniversite kültürü dersleri kapsamında Doç. Dr. Ender Dulundu’nun “Organ Bağışı” konulu konferansı gerçekleştirildi.

03 Aralık 2014: Dursun Ali Erzincanlı’nın katılımı ile Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda “Şiir dinletisi” gerçekleştirildi.

08 Aralık 2014: Merkez Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “ Gençlerde Gelecek Algısı” konulu konferansın sunumu gerçekleştirildi.

09 Aralık 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katılımıyla Çağın Vicdanı Kulübü’nün düzenlediği “Varoluş sohbeti” gerçekleştirildi.

15 Aralık 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Bursa aile okulu sertifika törenine konuşmacı olarak katılımı sağlandı.

16 Aralık 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuşmacı olarak katıldığı Çağın Vicdanı Kulübü’nün düzenlediği “Varoluş sohbeti” gerçekleştirildi.

17 Aralık 2014: Mustafa Öztürk’ün konuşmacı olarak katıldığı 741’inci vuslat yılında “Şeb-i Aruz ve Mevlana” konulu konferans gerçekleştirildi.

18 Aralık 2014: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Üniversite kültürü dersi kapsamında Yrd. Doç. Dr. Türker Ergüzel’in konuşmacı olarak katıldığı " Psikiyatrik hastalıkların sınıflandırılmasında yapay zekâ yöntemleri" konulu konferans gerçekleştirildi.

23Aralık 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Varoluş sohbeti” gerçekleştirildi.

c.Yazılı Medya (Makale) -Kitap ve Dergi Çalışmaları

14 Ocak 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yeni kitabı Aşk Terapi kitabı için haber çalışması yapıldı. “Mesnevi ve Yunus’tan sonra Aşk Terapi okurla buluşuyor” başlığı ile kaleme alınan Haber ilgili kişilerle paylaşıldı.

20 Ocak 2014: Tempo Dergisi’nin “Aşk Terapi” konulu röportajı tarafımızca Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile gerçekleştirildi.

08 Mayıs 2014: Türkiye Gazetesi’nin “Tikler” konulu yazı talebini Dr. Alper Evrensel yazılı olarak hazırladı, ilgili kişilerle paylaşıldı.

23 Mayıs 2014: Yrd. Doç. Dr. Gül Çörüş’ün Habertürk Gazetesi’ne” Soma Psikolojisi ve Travma “yazısı hazırlanarak ilgili kişilerle paylaşıldı.

29 Mayıs 2014: Bugün Gazetesi muhabiri Nasrullah Bey’in uyuşturucu konusundaki bilgi talebi karşılandı.

17 Haziran 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’dan talep edilen Yalnızlık ve Kalifornia Sendromu konulu yazı hazırlandı ve ilgili kişilerle paylaşıldı.

21 Temmuz 2014: Hürriyet İK Ekinin “Yalakalık” konusunda görüş talebi Yrd. Doç. Dr. Alper Evrensel tarafından karşılandı. İlgili kişilerle paylaşıldı. Haber gazetede yer aldı.

05 Ağustos 2014: Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Timaş Yayınları’ndan çıkan Mesnevi Terapi kitabının Bulgarcaya çevrilmesini konu alan haber çalışması yapıldı. Haber sitemiz ve dijital mecralarımızda yayına alındı.

05 Ağustos 2014: Uluslararası, Değerlerin Yeniden İnşaası Erzurum Çalıştayı’nın Yeni Ses dergisi yansıması arşive alındı. Derlenerek sitemiz ve dijital mecralarımızda yayına alındı.

18 Ağustos 2014: Baby&You Dergisi’nin çocuklarda “Hayır Deme” konulu yazı talebi Uzm. Psk. Nazende Ceren Öksüz tarafından karşılandı.

18 Ağustos 2014: Hollanda’dan belgesel yapımcısı Selen Parman’ın “Bonzai” konusunda hocalarımızdan görüş talebi karşılandı.

19 Ağustos 2014: 19 Ağustos İnsani Yardım Günü nedeniyle Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın görüşlerinin yer aldığı basın bülteni hazırlandı. Servis edildi.

20 Ağustos 2014:Kadıköy Gazetesi’nin “Kadıköy bölgesinde değişen mimari çalışmalarının (ağaçlandırma, trafik, gürültü ) insan psikolojisine etkisi” konulu yazı Uzm. Psk. Yıldız Burkovik’ten alınarak ilgili kişilerle paylaşıldı.

22 Ağustos 2014:Elif Elif Dergisi’nin yeni sayısında oyuncak seçimi ve çocuk gelişimine etkisi konulu yazı talebi karşılandı. Uzm. Psk. Aynur Sayım’ın söylemlerinden derlenen yazı ilgili kişilerle paylaşıldı.

03 Eylül 2014: Yenibahar Dergisi’nin “Eş İlişkileri” konulu yazı talebi karşılandı.

05 Eylül 2014: Hürriyet Web portalı editörü Zeynep Güçlücan’ın “Okul Fobisi” konulu görüş talebine ilişkin Uzm. Psk. Yıldız Burkovik’in görüşlerinden derleme yazı hazırlanarak ilgili kişilerle paylaşıldı.

09 Eylül 2014: Elif Elif Dergisi’nin Hiperaktivite ve Çocuklarda Cinsel Eğitim konulu yazı talebi Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Yrd. Doç. Dr. Serdar Alparslan’ın görüşlerinden derlenerek ilgili kişilerle paylaşıldı.

23 Eylül 2014: Anne Bebek Dergisi’nin doğum sonrası depresyon ve baba ilişkileri konulu röportaj talebi alındı. Röportaj soru cevap şeklinde yazılı olarak Yrd. Doç. Dr. Barış Önen Ünsalver’den alınarak ilgili kişilerle paylaşıldı.

21 Ekim 2014:Bab-ı Şefkat Dergisi’nin Prof. Dr. Nevzat Tarhan’dan yazı talebi karşılandı. Derlenen “Merhamet ve Şefkat” konulu yazı ilgili kişilerle payl