Korunmaya muhtaç, kimsesiz risk altındaki çocukları topluma kazandırmak amacıyla yola çıkan “Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği” evlerinde kalan 4-6 yaş arası 19 çocuğu görkemli törenle sünnet ettirdi.

Türkiye’nin kanayan yarası olan kimsesiz çocukları içinde bulunduğu vahim ortamdan, kem gözlerden, suç örgütlerinden, karanlık odaklardan kurtararak; vatana, millete hayırlı birer evlat, manevi hayata sadık birer insan olarak yetiştirmek misyonuyla yola çıkan “Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği”, çalışmalarını genişletiyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol gereği Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme kurumundan alınan kimsesiz çocuklar ev ortamında, aile sıcaklığında yetişiyor.

2010 yılında hizmete başlayan, kimsesiz çocukların barınabileceği, yetişebileceği, maddi/manevi açıdan gelişebileceği çocuk evleri açan dernek bugün 15 evde 73 kimsesizin kimsesi oluyor.

Çocukları her türlü tehlikeye karşı koruyan ve sahiplenen dernek 26’sı kız 47’si erkek toplam 73 çocuğun katılımıyla büyük bir sünnet şöleni düzenledi. 4-6 yaş arasında olan 19 erkek çocuğu görkemli bir törenle sünnet edildi.

Üsküdar Evlendirme Dairesi’nde gerçekleştirilen törene Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Bayrampaşa Kaymakamı Abdülkadir Yazıcı ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Mutluluk ve heyecanın yaşandığı törende sünnet çocuklarının yanı sıra kız, erkek her bir çocuk güne özel kıyafetler giydi. Törende aile sıcaklığı yaşayan çocukların mutlulukları görülmeye değerdi.

Çocuklarının ilk mürüvvetini görüyor olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Dernek Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, daha fazla ev ve daha fazla çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Yurt ortamından ev ortamına aldıkları çocukları aile sıcaklığında yetiştirdiklerini ifade eden Tarhan, çocukların bakıcı anneleri ve kardeşleriyle çok iyi vakit geçirdiklerinin vurguladı.

psikiyatri haberleri  Mutlu yuvada sünnet şöleni