Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri ve NPGRUP uzmanları, Bilimsel Eğitim Toplantısında bir araya geldi. Toplantının gündemi 2012-2013 eğitim öğretim yılında öğrenci almaya hazırlanan Üsküdar Üniversite’nin çalışmaları ve hedefleriydi. Toplantıda konuşan Rektör Tarhan öğrencilerine bilimsel ziyafet sözüverdi.

Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin birlikte gerçekleştirdiği Bilimsel Eğitim Toplantıları devam ediyor.

Her hafta Çarşamba günleri gerçekleştirilen, farklı gündem maddelerinin ele alınıp konuşulduğu toplantının bu haftakonusu, yeni eğitim-öğretim yılında öğrenci almaya hazırlanan Üsküdar Üniversitesi ve çalışmalarıydı.
Konu, Üsküdar Üniversitesi çalışmaları ve hedefleri olunca akademik kadro da tam katılım sağladı. NPİstanbul Hastanesi Prof. Dr. Rasim Adasal konferans salonunda bir araya gelen akademisyenler üniversitenin hedeflerini konuştu.

Üniversite’nin çalışmaları hakkında bilgiyi katılımcılara Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka verdi.

Türkiye’nin davranış sağlığı ve bilimlerinde ilk ve tek tematik üniversitesi olmaktan gurur duyduklarını kaydeden Zelka, öğrencilerine bilimsel, sosyal ve ekonomik birbirinden farklı imkanlarısunacaklarını söyledi.

Burs çeşitliliğiyle zengin bir üniversite olduklarını sözlerine ekleyen Zelka, öğrencilerine toplamda % 52’lik burs sunduklarını da ifade etti.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın da katıldığı toplantıda Tarhan kendilerini tercih eden öğrencilere bilim ziyafeti sözüverdi.

Haber-Fotoğraf: Şaban Özdemir(NPGRUP)